امروز جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸

تازه ها

تاریخ انتشار : يكشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۰۶:۱۷ | کد خبر : 9647
چاپ

پیش‌بینی برداشت 10 هزار و 500 تن محصول کلزا در شوش

امسال پیش بینی می‌کنیم که حدود 10 هزار و 500 تن محصول کلزا از سطح مزارع شهرستان شوش برداشت شود.
امسال پیش بینی می‌کنیم که حدود 10 هزار و 500 تن محصول کلزا از سطح مزارع شهرستان شوش برداشت شود.

پیش‌بینی برداشت 10 هزار و 500 تن محصول کلزا در شوش

مدیر اداره جهاد کشاورزی شوش با اشاره به کشت 5 هزار هکتار کلزا در شهرستان گفت: اگر شرایط تامین آب در شوش مناسب باشد، امسال پیش بینی می‌کنیم که حدود 10 هزار و 500 تن محصول کلزا از سطح مزارع شهرستان شوش برداشت شود.

علیرضا ملک زاده در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به کشت کلزا در شهرستان شوش اظهار کرد: کشت کلزا در مزارع شهرستان شوش از اواسط مهرماه آغاز شده است و تا روزهای آخر آبان ماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به سطح زیر کشت کلزا در شوش افزود: امسال سطح زیر کشت این محصول در شهرستان حدود 5 هزار هکتار است که تا کنون حدود 4 هزار و 500 هکتار از آن کشت شده و باقی آن نیز در حال کشت است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شوش با بیان این‌که سطح زیر کشت در مقایسه با سال گذشته که حدود 2700 هکتار بود تقریبا  2 برابر شده است، تصریح کرد: از 4 هزار و 500 هکتار کلزای کشت‌شده حدود 4 هزار هکتار سطح سبز داریم و عملیات کشت در باقی مانده اراضی نیز در حال انجام است.

ملک زاده عنوان کرد: مشکلی در بحث تامین آب مورد نیاز کشت کلزای شهرستان وجود ندارد و هماهنگی‌های لازم جهت تخصیص آب به کشاورزان انجام گرفته است.

وی با اشاره به پیش بینی میزان برداشت محصول کلزا از مزارع خاطرنشان کرد: اگر شرایط تامین آب در شوش مناسب باشد، امسال پیش بینی می‌کنیم که حدود 10 هزار و 500 تن محصول کلزا از سطح مزارع شهرستان برداشت شود.

نظرات کاربران

  • پربازدید هفته
  • ماه
  • سال
خطا در دریافت اطلاعات

اوقات شرعی

نظرسنجی

طراحی سایت را چگونه ارزیابی میکنید ؟