امروز چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸

تازه ها

تاریخ انتشار : سه شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۰۲ | کد خبر : 6966
چاپ

بررسی مشکلات اجرایی طرح 550 هزار هکتاری با حضور استاندار

استاندار خوزستان پیگیر مشکلات اجرایی طرح 550 هزار هکتاری

بر اساس نخستین دستور کار پنجمین جلسه شورای کشاورزی استان خوزستان مشکلات اجرایی طرح 550 هزار هکتاری با حضور استاندار مورد بحث قرار گرفت. بنا به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان : رییس سازمان با اعلام این مطلب افزود مسایل و مشکلات طرح 550 هزار هکتاری توسعه دشت های استان خوزستان و ایلام که توسط موسسه جهاد نصر در حال اجراست به عنوان نخستین دستور کار جلسه ی شورای کشاورزی استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. کیخسرو چنگلوایی افزود همواره استاندار محترم خوزستان پیگیر رفع مشکلات اجرایی این طرح بوده اند و امروز نیز در این جلسه به این روند پیگیری ادامه داده و خواستار مساعدت همه دستگاه های اجرایی کرتبط برای رفع مشکلات اجرایی طرح شدند.

بر اساس نخستین دستور کار پنجمین جلسه شورای کشاورزی استان خوزستان مشکلات اجرایی طرح 550 هزار هکتاری با حضور استاندار مورد بحث قرار گرفت.
بنا به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان : رییس سازمان با اعلام این مطلب افزود مسایل و مشکلات طرح 550 هزار هکتاری توسعه دشت های استان خوزستان و ایلام که توسط موسسه جهاد نصر در حال اجراست به عنوان نخستین دستور کار جلسه ی شورای کشاورزی استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
کیخسرو چنگلوایی افزود همواره استاندار محترم خوزستان پیگیر رفع مشکلات اجرایی این طرح بوده اند و امروز نیز در این جلسه به این روند پیگیری ادامه داده و خواستار مساعدت همه دستگاه های اجرایی کرتبط برای رفع مشکلات اجرایی طرح شدند.

مدیر عامل جهاد نصر در این جلسه گفت : بزرگترین طرح کشاورزی تاریخ ایران موسوم به طرح مقام معظم رهبری به مساحت 550 هزار هکتار در سال 75 با سفر رهبر معظم انقلاب به استان تصویب شد و از سال 92 با حضور رئیس جمهور شروع به کار کرد
یدالله شمایلی افزود : این طرح در قالب 2 فاز تعریف شد که فاز اول آن به مساحت 295 هزار هکتار ، تا پایان سال 96 به پایان خواهد رسید
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح در سال 92 که 66 هزار هکتار بود در سال جاری به 266 هزار هکتار رسیده است ادامه داد : مشکل عمده طرح در فاز دوم تخصیص آب و برق از سوی وزارت نیرو می باشد .
شمایلی اضافه کرد : استفاده از کانالت های پیش ساخته ، استفاده از پوشش مصنوعی ، برداشت دو طرفه آب از کانال ها ، بهینه کردن ضریب زهکشی ، استحصال اراضی در اثر جایگزینی کانالت به جای انهارسنتی ،گروه بندی بهره برداران در پروژه ها بر اساس نظام آبیاری از جمله اقدامات صورت گرفته در اجرای فاز اول می باشد .
مدیر عامل موسسه جهاد نصر با بیان اینکه تا کنون یک میلیارد و 150 میلیون دلار برای فاز اول صرف شده است تصریح کرد : جهت ایستگاهای پمپاژ و زهکش های اصلی در دشت آزادگان در حال انعقاد قرداد هستیم.
ید اله شمایلی افزود : در شهرستانهای شوش ، شوشتر ، رامهرمز و هندیجان برای شبکه های فرعی حدود 400 میلیارد ریال نیاز مالی وجود دارد.
وی ادامه داد : در حال حاضر احداث شبکه برق در 225 کیلومتر از اراضی 550 هزار هکتاری باید صورت بگیرد که بیشترین میزان در شهرستان شوش با 158 کیلومتر می باشدکه  طبق بر آورد های سازمان ّ و برق 55 میلیارد تومان نیاز مالی دارد .
استاندار خوزستان در ادامه جلسه برای پائین آوردن هزینه برق جهت 225 کیلومتر شبکه گذاری برق که بیشترین آن در شوش قرار دارد از موسسه جهاد نصر ، سازمان برنامه و بودجه و سازمان آب و برق خواست در 48 ساعت آینده در جلسه ای به توافق برسند .

نظرات کاربران

  • پربازدید هفته
  • ماه
  • سال
خطا در دریافت اطلاعات

اوقات شرعی

نظرسنجی

طراحی سایت را چگونه ارزیابی میکنید ؟