امروز پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹

تازه ها

تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ دي ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۳۷ | کد خبر : 1804
چاپ

مدیرکل دامپزشکی خوزستان عنوان کرد:

فعالیت 20 کارخانه تولید خوراک دام و طیور در خوزستان

مدیرکل دامپزشکی خوزستان از دامداران درخواست کرد خوراک دام و طیور مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند
مدیرکل دامپزشکی خوزستان از دامداران درخواست کرد خوراک دام و طیور مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند

مدیرکل دامپزشکی خوزستان عنوان کرد:

فعالیت 20 کارخانه تولید خوراک دام و طیور در خوزستان

 

مدیرکل دامپزشکی خوزستان از دامداران درخواست کرد خوراک دام و طیور مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

مصطفی کنارکوهی در بازدید از یکی از کارخانه‌های خوراک دام و طیور اهواز که به همراه رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اهواز صورت گرفت، بر سلامت غذا "از مزرعه تا سفره" و برنامه‌های سازمان دامپزشکی جهت نظارت، کنترل و ممیزی بر کارخانه‌ها و بالا بودن کیفیت محصولات تولیدی تحت نظارت دامپزشکی تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه دامپزشکی بر روند تولید خوراک دام، طیور و آبزیان وظایف حاکمیتی دارد، اظهار کرد: تولید خوراک سالم و بهداشتی برای صنعت دام و طیور کشور از اهمیت بالای اقتصادی و بهداشتی برخوردار بوده و کارشناسان دامپزشکی به صورت شبانه‌روزی، تولید کارخانه خوراک دام و طیور استان را بازرسی کرده است.
مدیرکل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: این کارشناسان تمام مراحل تهیه مواد اولیه، نگهداری، حمل و نقل، تولید، توزیع و عرضه را برابر ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند.
کنارکوهی ادامه داد: با توجه به اهمیت ترکیبات مورد استفاده در جیره غذایی دام و طیور و نقش آن در کیفیت گوشت و شیر و سایر محصولات تولیدی دام، محصولات کارخانه‌های خوراک دام به صورت روتین بازدید، نمونه‌برداری و آزمایش می‌شود، زیرا در صورت وجود مشکلات بهداشتی در تولید، توزیع و عرضه خوراک مورد نیاز دام، طیور و آبزیان احتمال بروز مخاطرات بهداشتی، بیماری‌ها و همچنین کاهش بازدهی تولید در صنعت پرورش وجود دارد.
مدیرکل دامپزشکی خوزستان در پایان با بیان اینکه 20 کارخانه خوراک دام و طیور این استان تحت نظارت مستمر کارشناسان دامپزشکی قرار دارد، از دامداران درخواست کرد خوراک دام و طیور مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

نظرات کاربران

  • پربازدید هفته
  • ماه
  • سال
خطا در دریافت اطلاعات

اوقات شرعی

نظرسنجی

طراحی سایت را چگونه ارزیابی میکنید ؟