امروز دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تازه ها

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ساعت ۰۴:۰۸ | کد خبر : 12075
چاپ

طعم شیرین عسل با گل های شهرستان لالی

بیش از 45 تن عسل در شهرستان لالی تولید شد.
بیش از 45 تن عسل در شهرستان لالی تولید شد.

 

طعم شیرین عسل با گل های شهرستان لالی

بیش از 45 تن عسل در شهرستان لالی تولید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لالی گفت: کشاورزان پیشروی این شهرستان در کنار انجام فعالیت‌های کشاورزی توانستند 45 تن و 300  کیلوگرم عسل طبیعی و با کیفیت تولید کنند.

رقیه سلطانی با بیان اینکه این میزان عسل از 9 هزار و 56 کندو  تولید شده افزود:  این شهرستان در فصل بهار و اوایل فصل پائیز به دلیل وجود شهد گل‌ها، تنوع در گونه‌های جنگلی و مرتعی و فعالیت‌های کشت زراعی و باغی از بهترین شرایط برای زنبورداری و تولید عسل برخوردار است.

وی تصریح نمود: فعالیت‌های زنبورداری در لالی با استقبال خوب کشاورزان همراه بوده و همه ساله کار برداشت عسل در این منطقه در ۲ نوبت مرداد و مهر ماه انجام می‌شود.

سلطانی ادامه داد: کشاورزان توانمند لالی با علاقه فراوان به پرورش زنبور عسل و تولید این ماده غذایی و دارویی ارزشمند اشتغال دارند و محصولات عسل مرغوب و با کیفیت تولیدی خود را به بازار مصرف این شهرستان و سایر شهرهای خوزستان و کشور عرضه می‌کنند.

وی اضافه کرد: با هدف ترویج زنبور داری که علاوه بر تولید عسل نقش مهمی در گرده افشانی محصولات زراعی و باغی دارد کلاس های ترویجی مستمر " تربیت کارگر ماهر زنبور عسل" در شهرستان برگزار شد ه است که این امر باعث اشتغالزایی 138 نفر در حرفه زنبورداری گردیده است.

سلطانی با اشاره به اهمیت داشتن ییلاق و قشلاق برای فعالیت زنبورداری بیان کرد: همه ساله کندوهای مهاجر از شهرستان لالی به منظور ییلاق گذرانی به مناطق سردسیر چهارمحال و بختیاری، اصفهان و لرستان منتقل و کندوهای شهرستان های سردسیر نیز برای قشلاق گذرانی به این شهرستان منتقل می‌شوند که عسل تولیدی مناطق سردسیر در خرداد ماه، عسل گون و کلزا و عسل تولیدی در منطقه لالی در آبان ماه، عسل کنار می باشد.

نظرات کاربران

  • پربازدید هفته
  • ماه
  • سال
خطا در دریافت اطلاعات

اوقات شرعی

نظرسنجی

طراحی سایت را چگونه ارزیابی میکنید ؟