امروز جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸

تازه ها

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ساعت ۰۵:۱۲ | کد خبر : 10565
چاپ

اعلام آمادگی شرکت های کشت و صنعت خوزستان جهت مهار آفت ملخ دریایی

جلسه ستاد مبارزه با ملخ دریایی با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و مدیران شرکت توسعه نیشکر و تمامی کشت و صنعت های استان خوزستان برگزار شد.
جلسه ستاد مبارزه با ملخ دریایی با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و مدیران شرکت توسعه نیشکر و تمامی کشت و صنعت های استان خوزستان برگزار شد.

 

اعلام آمادگی شرکت های کشت و صنعت خوزستان  جهت مهار آفت ملخ دریایی

جلسه ستاد مبارزه با ملخ دریایی با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و مدیران  شرکت توسعه نیشکر و تمامی کشت و صنعت های استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان : مدیران شرکتهای کشت و صنعت  نیشکر ضمن اعلام آمادگی اظهار داشتند:  در صورت نیاز و ورود ملخ های مهاجم   به استان تمامی دستگاه های سمپاش ، پهبادها و فرودگاههای خود را جهت مهار این آفت مهاجم در اختیار جهاد کشاورزی  قرار خواهند داد.

در این جلسه ریاست سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن بیان سابقه ورود  آفت ملخ دریایی در ایران و سایر کشورها  اظهار داشت : در کشور امریکا سالانه  حدود یک و نیم میلیارد دلار به مراتع آنها توسط این آفت خسارت وارد می شود.

کیخسرو چنگلوایی  اظهار داشت : با توجه به اینکه آفت مذکور یک آفت شناخته شده می باشد نیاز به تحقیقات جهت شناسایی و بیولوژیکی ندارد و این امر موجب  می شود  تا در صورت ورود زمان مبارزه با این آفت را کوتاه تر شود .

چنگلوایی گفت : در بازدیدی که از مناطق بهبهان ، هندیجان و اطراف دیلم بعمل آمد این آفت بصورت تکی دیده شده و جای هیچگونه نگرانی نیست و مهم این است که در این مرحله عملیات کنترل بخوبی صورت گیرد و دروازه ورودی و نقاط خطر پذیر از جمله هندیجان ، زیدون بهبهان ، ماهشهر ، شادگان ، خرمشهر و آبادان بطور جدی رصد شود .

ریاست سازمان جهاد کشاورزی افزود : وزیر جهاد کشاورزی ، استاندار و فرمانداران در این موضوع  بنحو شایسته ای  ورود کرده اند و از طرف رییس سازمان برنامه و بودجه برای تأمین اعتبار قول مساعد داده  شده است .

وی تصریح نمود : طی مکاتباتی که با استاندار صورت گرفته به تمامی دستگاههای مرتبط  از جمله مرزبانی ، گمرک ، بنادر و همچنین سایر ارگانها و سازمانهایی که  به هر نحوی که بتواند به این مقوله ورود کند از سوی استاندار دستور همکاری و مساعدت  داده شده  است.

چنگلوایی یاد آور شد : تناوب دوره خشکی و خشکسالی باعث بوجود آن این پدیده شده و متأسفانه کشورهایی که خاستگاه این نوع ملخ می باشند از جمله عربستان  به این موضوع آنچنان که  لازم بوده  توجه نکرده اند و باعث شده این اتفاق رخ دهد.

نظرات کاربران

  • پربازدید هفته
  • ماه
  • سال
خطا در دریافت اطلاعات

اوقات شرعی

نظرسنجی

طراحی سایت را چگونه ارزیابی میکنید ؟