حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 16 ربيع أول 1442 Sunday, 1 November , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 147 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 6 تعداد دیدگاهها : 0×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/prajki/domains/prajk.ir/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • جهش تولید بخش کشاورزی با تشکیل کارگروه تخصصی و فنی سرمایه گذاری در خوزستان
  28 سپتامبر 2020 - 12:49
  شناسه : 785
  بازدید 102
  1
  معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از ایجاد کارگروه تخصصی و فنی سرمایه گذاری در این سازمان خبر داد.
  ارسال توسط : نویسنده : حدیث چاروسایی منبع : روابط عمومی
  پ
  پ

  جهش تولید بخش کشاورزی با تشکیل کارگروه تخصصی و فنی سرمایه گذاری در خوزستان
  معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از ایجاد کارگروه تخصصی و فنی سرمایه گذاری در این سازمان خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: سرمایه گذاری یکی از مهمترین عوامل رشد و توسعه اقتصادی هر کشوری است. سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، به دلیل افزایش پیوسته تقاضا برای مواد غذایی و دیگر محصولات کشاورزی ، می تواند موجب رشد تولید و اشتغال در این بخش شود.
  بهبود تراز تجاری کشاورزی و غذا با حفظ منابع پایه تولید، ارتقای امنیت غذایی با اتکا بر تولیدات داخل و ارتقاء بهره‌وری کلیه عوامل تولید به‌ویژه آب‌ و خاک در جهت دستیابی به خوداتکایی در محصولات اساسی و راهبردی از اهم راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی است.
  استان خوزستان با دارا بودن 2/2 میلیون هکتار اراضی قابل کشت (تنها 4/1 میلیون هکتار از اراضی مذکور در حال کشت و کار می باشند)، قطب اول تولیدات بخش کشاورزی کشور (17 میلیون تن) است، علاوه بر آن دارا بودن سدهاي مخزني با قابليت ذخيره‌ سازي بیش از 22 ميليارد متر مكعب آب در سال، امکان توسعه بخش کشاورزی در تمام زمینه های زراعی باغی، دامپروری و شیلاتی را دارا، وجود 5 رودخانه دائمی با آورد سالیانه به طور متوسط به میزان 31 میلیاردمترمکعب، سدهای مخزنی با قابلیت ذخیره سازی 18 میلیارد مترمکعب آب، تنوع اقلیمی و امکان سه نوبت کشت در سال و …
  باعث شده است استان خوزستان برای توسعه کشاورزی، استانی منحصر به فرد گردد.
  معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی می گوید: یکی از مهمترین وظایف وزارت جهاد کشاورزی و بالطبع سازمان استان امنیت غذایی است که وابسته به پایداری یا افزایش تولید است و قطعا برای افزایش یا پایداری تولید نیاز به تکمیل زنجیره های ارزش هر محصول تولیدی وجود دارد و نیاز است تا حلقه ها پیش از تولید، حین تولید و پس از تولیدتکمیل شود که منجر به افزایش یا پایداری تولید و افزایش اشتغال خواهد شد در کنار این موارد برنامه ریزی برای افزایش صادرات باید به طور جد مدنظر قرار گیرد.
  جواد سلطانی کاظمی افزود: برای تکمیل زنجیره های ارزش نیاز به سرمایه گذاری وجود دارد سرمایه گذ اری به عنوان موتور محرکه هر بخش اقتصادی وخصوصا حوزه کشاورزی است برای انجام این مهم شناسایی اولویت های سرمایه گذاری اجتناب ناپذیر است.
  وی ادامه داد: در این راستا کارگروه تخصصی و فنی سرمایه گذاری با حضور ریاست محترم سازمان و دبیری معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی وعضویت مدیران کل ادارات تابعه ، معاونین و مدیران ستادی تشکیل گردیده است که در ذیل این کارگروه، کمیته های فنی وسرمایه گذاری، تخصصی بازاریابی و صادراتی محصولات کشاورزی با حضور کارشناسان تخصصی واحدهای ستادی استان پیش
  بینی شده است.
  سلطانی کاظمی اظهار داشت: طرح های مصوب بر مبنای استعدادهای شهرستان ها به تایید اعضای کمیته های فنی رسیده و با در نظر گرفتن اولویت های ابلاغی از سوی وزارت متبوع به عنوان سند چشم انداز 5 ساله بخش کشاورزی شهرستان مورد عمل قرار می گیرند.
  وی با بیان اینکه این طرح ها با درنظر گرفتن زنجیره های تولید در سطح شهرستان و استان و در راستای کشاورزی قراردادی برای تثبیت الگوی کشت، جهت نهادینه کردن تولید و اشتغال پایدار لحاظ خواهد شد.
  سلطانی کاظمی با بیان اینکه هدف کلی رسیدن به تولید 26 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و 2 میلیون تن فرآوری و نگهداری محصولات در استان به منظور تامین امنیت غذایی و صادرات محصولات تولیدی مازاد بر نیاز می باشد ادامه داد: در همین راستا تامین مالی طرح های مذکور نیز در کمیته فنی سرمایه گذاری استان بررسی و به عنوان شاخص مهمی برای تصویب طرح های معرفی شده ملاک عمل قرار می گیرد.
  سلطان کاظمی ادامه داد: وظیفه دیگر این کمیته پیگیری برای رفع مشکل سرمایه گذاران می باشد، به همین دلیل از تمامی سرمایه گذاران دعوت می شود جهت شناسایی اولویت های سرمایه گذاری هر شهرستان و رفع مشکلات سرمایه گذاری به این کمیته واقع در سازمان جهاد کشاورزی معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی مراجعه نمایند.
  وی بیان داشت: اولویت های سرمایه گذاری در هر شهرستان با توجه به استعدادها و ظرفیت های آن شهرستان متفاوت است ولی به طور کلی شامل طرح های شیلاتی از جمله پرورش ماهی متراکم- پرورش ماهی در قفس، دریا، پشت سدها و دریاچه ها- پرورش میگو- پرورش ماهی سردابی و در بخش تولیدات گیاهی شامل کشت محصولات گلخانه ای- گیاهان دارویی- دانه های روغنی-احداث باغات و نخیلات می باشد.
  سلطانی کاظمی اضافه کرد: طرح های دامی نیز شامل زنجیره های تولید گوشت مرغ- دامداری های مولد (سبک و سنگین)و صنایع تبدیلی و غذای شامل فرآوری محصولات کشاورزی،سردخانه و انبارداری- کشتارگاه های طیور مجهز به خط 2است.
  وی طرح های بازرگانی را شامل پایانه های صادراتی و طرح های زیربنایی را شامل شیوه های نوین آبیاری- خط انتقال آب عنوان کرد.
  سلطانی کاظمی اظهار داشت: در پنج جلسه برگزار شده کمیته فنی سرمایه گذاری طرح های ارسالی 10 شهرستان بررسی و مورد تصویب نهایی قرار گرفت که به عنوان نمونه می توان به فرصت های سرمایه گذاری شهرستان اندیمشک اشاره نمود که شامل 53 پروژه با اعتباری معادل 316 میلیارد تومان و اشتغال بالغ بر 11 هزار نفر می باشد که با بهره برداری این طرح ها تحولی شگرف در تولیدات شهرستان اتفاق خواهد افتاد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.